Fot.

Mural w Fabryce - warsztaty z tworzenia animowanego muralu

Kategorie

Dla dorosłych
Dla dzieci
Warsztaty
05.04
-
08.04
/
2018
17.30

Kurator:

We współczesnym świcie jesteśmy otoczeni animacjami. Siłą rzeczy, stała się ona jednym z języków, którym posługujemy się w komunikacji. Na warsztatach Animocji pójdziemy o krok dalej i wyjdziemy z animacją ze smartfonów/komputerów na ulice.

Malując obrazy na ścianach, klatka po klatce, stworzymy krótki film animowany. Zostanie on zarejestrowany i będzie piękną pamiątką pracy kilkunastu osób. Pokażemy triki, jakimi posługuje się sztuka animacji. Dowiemy się, jak ją tworzyć, aby historie, którymi chcemy się podzielić, były dobrze odebrane przez publiczność. Sprawdzimy też, jakie zadania ma do wykonania reżyser, jakie operator, a jakie animator.

Prowadzący:

Natalia Dziedzic

absolwentka reżyserii filmów animowanych i efektów specjalnych w PWSFTviT w Łodzi (2013). Zajmuje się reżyserią animacji, animacją 2D, oprawą plastyczną, online’em, korekcją barwną oraz prowadzeniem warsztatów. Reżyserka filmów animowanych pt. Kiermasz storczyków, który zdobył 8 nagród na polskich festiwalach, Łakomstwa Endemita, który zwiedził ponad 30 festiwali na całym świecie oraz 20-minutowej produkcji dla dzieci pt. Wtorek w poniedziałek. Pracowała przy teledyskach m.in. dla L.U.C-a, Disparates, Samokhin Band. W 2015 roku była częścią ekipy animatorów przygotowującej wystawę stałą dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W 2017 roku nadzorowała prace nad animacjami 2D do pełnometrażowego filmu dokumentalnego Habit i zbroja Pawła Pitery. Od 2014 roku związana jest także ze studiem postprodukcyjnym w Warszawie.

Andrzej Poprostu

pochodzący z Torunia artysta, ilustrator, twórca realizacji wielkoformatowych. W swoich pracach filtruje rzeczywistość ilustracyjnymi narracjami wpisanymi w przestrzeń miejską. Ma na koncie kilkaset autorskich murali na terenie, kraju i za granicą. Aktualnie zatrudniony w gamedev. Zajmuje się też mappingiem, ilustracją, komiksem oraz projektuje wzory haftów krzyżykowych dla swojej mamy.