Fot.
Dariusz Gackowski

Piosenkotwór - teledysk animowany poklatkowo, warsztaty dla dzieci i młodzieży (dwa terminy)

Kategorie

Dla dzieci
Warsztaty
08.04
-
09.04
/
2022
10 zł | zapisy: warsztaty.animocje@mck-bydgoszcz.pl
Kup bilet

Kurator:

Kiedy: 

  • grupa A - 08.04.2022, godz.17.30
  • grupa B - 09.04.2022, godz.10.30

czas trwania: 2,5h

zapisy: warsztaty.animocje@mck-bydgoszcz.pl

cena: 10 zł (bilety do zakupu w kasie MCK, ul. Marcinkowskiego 12-14 po uprzednim zapisie mailowym)

uczestnicy: dzieci i młodzież w wieku 10-14 lat

 

Piosenkotwór - teledysk animowany poklatkowo 

 

Animacja i muzyka są dobrymi znajomymi od pierwszych filmów animowanych tworzonych na taśmach filmowych. Również dzisiaj muzycy chętnie zwracają się do twórców animacji by swoimi wizualizacjami dopełnili i skomplementowali ich utwory muzyczny. 

W jaki sposób obraz i dźwięk się dopełniają? Czy emocje w muzyce można przekazać za pomocą abstrakcyjnych kształtów? Jak zabrać się za tworzenie animowanego teledysku? Podczas warsztatów wspólnie przejdziemy przez cały ten proces - od dobierania odpowiedniego nastroju, po wybór techniki, aż po rytmiczne animacje pod wybraną muzykę. Wspólnie stworzymy dynamiczny i różnorodny animowany teledysk. 

Poznacie techniki animacji poklatkowej: wycinankę, animację plasteliną i przedmiotami oraz piksilację. Na warsztatach będziecie korzystać zarówno z profesjonalnego stanowiska do animacji jak i własnych smartfonów. Pokażę Wam jak możecie kontynuować animowanie w domu przy użyciu kilku rzeczy, które z pewnością macie pod ręką. 

Nie potrzebujecie żadnego wcześniejszego doświadczenia, wystarczy trochę cierpliwości i sympatia do muzyki. 

 

Prowadząca - Natalia Spychała 

 Absolwentka PWSFTviT w Łodzi, reżyserka i animatorka. Prócz realizacji krótkometrażowych filmów animowanych (‘Marbles’, ‘Kupalnocka’), eksploruje techniki poklatkowe współtworząc projekty łączące animację z literaturą, teatrem, muzyką oraz nowymi technologiami. 

W 2016 r. rozpoczęła projekt Fabryka Animacji - jest to pracownia animacji poklatkowej organizująca zarówno warsztaty jak i wydarzenia artystyczne dla dorosłych, młodzieży i dzieci.