Fot.

Planeta Paper One: Twórcze Zabawy z Kołem, Kartonem, Kwadratem i Kolorem (2 dni warsztatowe)

Kategorie

Warsztaty
Dla dzieci
Dla dorosłych
13.04
-
14.04
/
2024
10.00-14.00

Kurator:

Planeta Paper One: Twórcze Zabawy z Kołem, Kartonem, Kwadratem i Kolorem (2 dni warsztatowe)

Kiedy i gdzie: 13-14 kwietnia, Miejskie Centrum Kultury ul. Marcinkowskiego 12-14

sobota, 13.04. godz. 10.00-14.00
niedziela, 14.04. godz. 10.00-14.00 

Dla kogo: 8lat+

Zgłoszenia: warsztaty.animocje@mck-bydgoszcz.pl

Potwierdzeniem udziału jest zakup biletu w cenie 15 zł w kasie MCK po uprzednim zgłoszeniu na maila.

Opis:

Planeta Paper One: Twórcze Zabawy z Kołem, Kartonem, Kwadratem i Kolorem

Dwudniowe warsztaty tworzenia i animowania wycinankowych postaci. Animować można przy użyciu każdego materiału, ważne by nadać postaciom charakter. Czasem w animacji z najprostszej formy można uzyskać najwięcej życia. My posłużymy się kolorowymi kartonami i papierami by stworzyć planetę pełną różnokształtnych stworów, owalnych i kanciastych, cienkich i grubiastych. Na płaskiej powierzchni stworzymy przestrzeń pełną różnobarwnych postaci z charakterkiem.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty animacji wycinankowej. Warsztatowicze zapoznają się z podstawami animacji poklatkowej tworząc wspólnie krótki film animowany.

*Prosimy o zabranie przekąski oraz napoju.

Prowadzący:

Zdjęcie kobiety o ciemnych włosach i oczach. Kobieta ubrana jest w białą bluzę i spogląda przed siebie..

Paulina Wyrt - reżyserka, ilustratorka, edukatorka filmowa i artystyczna, ale przede wszystkim entuzjastka filmu animowanego! Swoją pasję przekazuje nie tylko na wielkim ekranie, ale także podczas pełnych energii warsztatów poświęconych filmowi animowanemu. Już od wielu lat dzieli się swoją pasją podczas pracy na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie magia animacji staje się rzeczywistością. Obecnie związana z Fundacją Animatik, gdzie angażuje się w działania związane z animacją i sztuką. Laureatka wielu nagród za swoje działania twórcze, stypendystka Ministra Kultury i dumna posiadaczka psa Tadeusza.

Czarno-białe zdjęcie. Mężczyzna z brodą, ubrany w czarną koszulkę pogląda przed siebie.

Robert Kuźniewski - animator, reżyser filmów i teledysków oraz pokazów audiowizualnych, edukator. Absolwent Wydziału Animacji i Intermediów UAP. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich i wiceprezes Fundacji Animatik. Organizator warsztatów filmowych i mentor m.in. na Międzynarodowych Warsztatach Filmu Animowanego Anima w Dreźnie. Animator filmów w reżyserii Izabeli Plucińskiej - Sexy Laundry i Portrait of Suzanne, zdobywających takie nagrody jak Złoty Smok Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Zdobywca nagród na festiwalach filmowych na całym świecie, np. Złoty Tobołek Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA, za autorskie filmy animowane takie jak m.in. Subway, The River, Sad Eyes. Laureat stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie edukacji artystycznej.