Fot.

Rozmowy poklatkowe

Kategorie

Dla dorosłych
Spotkania
Wydarzenia specjalne
18.04
-
24.04
/
2021
bez ograniczeń

Kurator:

W związku z pandemią, twórczyniom i twórcom nie udało się dotrzeć do Bydgoszczy, dlatego postanowiliśmy wyjść im naprzeciw i odwiedzić reżyserki i reżyserów, ale i producentki i producentów, w ich miejscach pracy. Efektem tych wizyt jest seria wywiadów z ludźmi ze świata animacji. Odwiedziliśmy sześć miejsc, zajrzeliśmy do dużych studiów, mniejszych pracowni, a także do prywatnych mieszkań. Podczas wywiadów będziecie mogli podpatrzeć ich przy pracy i poznać tajniki ich zawodów.

*Pamiętajcie, że aby obejrzeć materiał, trzeba być zalogowanym użytkownikiem.

W Poznaniu odwiedziliśmy Olę Szmidę (ilustratorkę i reżyserkę filmów animowanych, która zajmuje się także tworzeniem komiksów), Piotra Bosackiego (artystę zajmującego się sztukami wizualnymi, kompozycją muzyczną i literaturą, wykładowcę poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego) oraz Ewę Sobolewską (producentkę oraz Prezeskę Zarządu TV Studio Filmów Animowanych).

W Łodzi natomiast porozmawialiśmy z Marcinem Podolcem (twórcą filmów animowanych i komiksów, autorem teledysków), Joanną Jasińską (reżyserką, animatorką oraz wykładowczynią PWSFTviT w Łodzi) oraz Justyną Rucińską, Anną Mroczek i Wojtkiem Leszczyńskim (założycielami Studia WJTeam, które specjalizuje się w produkcji animacji lalkowej i ma na koncie współpracę m.in. z Wesem Andersonem przy filmie "Wyspa Psów").