Fot.

Warsztaty: Bajka u Lemary - warsztaty animacji poklatkowej

Kategorie

Dla dzieci
Warsztaty
09.04
-
/
2019
20 zł / 3 dni
Kup bilet

Kurator:

kiedy i gdzie: 9-11 kwietnia (wtorek-czwartek), godz. 17.00, ul. Spichlerna 1

dla kogo: 7-10 lat

informacje: piotr.drozdowski@mck-bydgoszcz.pl

Bajka u Lemary to warsztaty, których efektem będzie film animowany stworzony metodą poklatkową. Uczestnicy zapoznają się z animacja różnych materii oraz z produkcją filmu na każdym etapie – od storyboardu po tworzenie scenografii i postaci oraz produkcję zdjęć. Warsztaty rozwiną wyobraźnię, cierpliwość oraz umiejętność pracy w grupie.

Prowadzący:


Karolina Rosińska – absolwentka ASP w Toruniu na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych o specjalności media rysunkowe. Aktualnie zajmuje się fotografią oraz prowadzeniem warsztatów. Regularnie uczestniczy w wystawach, konkursach, plenerach i spotkaniach związanych ze sztuką. Jest autorką pokazów multimedialnych (Nikt już nie chce walczyć z wiatrakam, 2009, Mózg, Bydgoszcz), wystaw (Widzenie i Wizje, Galeria 9,39, Radziejów oraz Radziejów w malarstwie, 2016). W 2016 roku została nagrodzona w konkursie fotograficznym Wystaw się w CSW zorganizowanym przez CSW w Toruniu. Tworzy w wielu technikach, od rysunkowych po malarskie i graficzne.

Marcin Roszczyniała – absolwent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku kulturoznawstwo o specjalności filmoznawstwo. Z doświadczenia: animator, grafik, malarz, scenograf, reżyser. Prowadzi własną działalność – 25frames, która specjalizuje się w reklamie, grafice, animacji poklatkowej, postprodukcji filmowej, prowadzeniu warsztatów filmowych oraz wykonywaniu zleceń artystycznych. Zrealizował kilka teledysków animowanych (m.in. dla Ani Dąbrowskiej, O.S.T.R. & Marco Polo). Stworzył filmy krótkometrażowe Fabryka, Alicja w krainie OKSIR oraz animacje i efekty specjalne do filmów Theatrum Magicum, Moby Kwak, Mistrz i Róża. W tym roku odbędzie się premiera jego kolejnego filmu animowanego pt. Iluzjoniści.

Pokaz filmów warsztatowych: 13.04., sobota, godz. 15.00, strych WiMBP, wstęp wolny