Fot.

Warsztaty: KinoMANUAL - warsztaty animacji rysunkowej

Kategorie

Dla dzieci
Warsztaty
07.04
-
/
2019
20 zł / 3 dni
Kup bilet

Kurator:

kiedy i gdzie: 7-9 kwietnia (niedziela-wtorek)

  • 7 kwietnia, godz. 16.00, Barka Lemara, ul. Spichlerna 1
  • 8-9 kwietnia, godz. 17.00, Barka Lemara, ul. Spichlerna 1

dla kogo: 11-15 lat

informacje: piotr.drozdowski@mck-bydgoszcz.pl

Warsztaty łączące technikę animacji rysunkowej (na papierze, kalce, szkle i innych materiałach) z techniką tworzenia filmów bezpośrednio na taśmie filmowej. Dla uczestników będzie to niepowtarzalna okazja do zetknięcia się z archiwalną już technologią filmową i wyświetlenia efektów swojej pracy za pomocą analogowego projektora.

KinoMANUAL to mała, niezależna manufaktura audiowizualna, skupiona na eksperymentowaniu z ruchomym obrazem i dźwiękiem. Eksploruje głównie analogowe techniki filmu stop-motion, takie jak animacja rysunkowa, wycinanka, non camera, wykorzystując fizyczny kontakt z używanym tworzywem. KinoMANUAL tworzy dwójka artystów: Aga Jarząb i Maciek Bączyk. Ich wspólne filmy i obiekty chcą korespondować z bogatą tradycją ruchomych obrazów, sztuki kinetycznej i kina eksperymentalnego. KinoMANUAL współpracuje z międzynarodowymi artystami i instytucjami kulturalnymi, realizując animowany motion design. Prowadzi również warsztaty filmu animowanego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Prowadzący:

Aga Jarząb – absolwentka ASP we Wrocławiu, dyplom w Pracowni Intermedialnej Wydziału Grafiki. Jest stypendystką MKiDN w programie „Młoda Polska”. Dwa jej filmy z cyklu „Siostry z domu Jarząb” znajdują się na antologii „Akcja – animacja” wydanej przez NiNA (teraz FiNA). Jej prace z cyklu „Zrób coś ze sobą, dziewczyno” znajdują się w kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Sztuki Mediów macierzystej uczelni. Zajmuje się eksperymentalnym filmem animowanym oraz sztuką na pograniczu filmu i instalacji.

Maciek Bączyk – zajmuje się dźwiękiem i obrazem, zarówno w praktyce, jak i w teorii. Nagrywa płyty i koncertuje od 1999 roku z zespołami: AGD, Robotobibok, Małe Instrumenty, a obecnie Pin Park i Kristen. Równolegle do aktywności muzycznej rozwija działania w obszarze sztuk audiowizualnych. W 2006 roku wystawą „Niewidzialna mapa Wrocławia” debiutował w BWA Wrocław, galeriaAwangarda. Rozwija projekty w obszarze wielu mediów i na ich przecięciu: malarstwo, film eksperymentalny, instalacja, sound art. Preferuje tradycyjne, analogowe techniki pracy. Jest doktorantem w Katedrze Sztuki Mediów Wrocławskiej ASP.


Pokaz filmów warsztatowych: 13.04., sobota, godz. 15.00, strych WiMBP, wstęp wolny