Fot.
Dariusz Gackowski

Warsztaty: Mural w Moście - tworzenie animowanego muralu

Kategorie

Dla dzieci
Warsztaty
Dla dorosłych
04.04
-
/
2019
30,00 zł / 4 dni
Kup bilet

Kurator:

kiedy i gdzie: 4-7 kwietnia (czwartek-niedziela)

  • 4 kwietnia, godz. 17.30, Barka Lemara, ul. Spichlerna 1 - teoria
  • 5 kwietnia, godz. 17.30, Mosty Solidarności - animacja muralu w praktyce
  • 6-7 kwietnia, godz. 11.00, Mosty Solidarności - animacja muralu w praktyce

dla kogo: 15 +

informacje: piotr.drozdowski@mck-bydgoszcz.pl

Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Pierwszego dnia omawiamy najważniejsze zagadnienia animacji i malowania murali. Uczestnikom warsztatów zostaną przedstawione zasady budowania najważniejszych i najatrakcyjniejszych ruchów w animacji (rysunkowej, lalkowej, 3D). Obejrzymy krótkie animacje murali, animowane teledyski oraz GIF-y artystów. Następnie uczestnicy skonstruują swoją autorską historię, którą narysują w storyboardzie, a w części praktycznej namalują na ścianie.

Prowadzący:

Natalia Dziedzic

absolwentka reżyserii filmów animowanych i efektów specjalnych w PWSFTviT w Łodzi (2013). Zajmuje się reżyserią animacji, animacją 2D, oprawą plastyczną, online’em, korekcją barwną oraz prowadzeniem warsztatów. Reżyserka filmów animowanych pt. Kiermasz storczyków, który zdobył 8 nagród na polskich festiwalach, Łakomstwa Endemita, który zwiedził ponad 30 festiwali na całym świecie oraz 20-minutowej produkcji dla dzieci pt. Wtorek w poniedziałek. Pracowała przy teledyskach m.in. dla L.U.C-a, Disparates, Samokhin Band. W 2015 roku była częścią ekipy animatorów przygotowującej wystawę stałą dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W 2017 roku nadzorowała prace nad animacjami 2D do pełnometrażowego filmu dokumentalnego Habit i zbroja Pawła Pitery. Od 2014 roku związana jest także ze studiem postprodukcyjnym w Warszawie.

Andrzej Poprostu

pochodzący z Torunia artysta, ilustrator, twórca realizacji wielkoformatowych. W swoich pracach filtruje rzeczywistość ilustracyjnymi narracjami wpisanymi w przestrzeń miejską. Ma na koncie kilkaset autorskich murali na terenie, kraju i za granicą. Aktualnie zatrudniony w gamedev. Zajmuje się też mappingiem, ilustracją, komiksem oraz projektuje wzory haftów krzyżykowych dla swojej mamy.

Pokaz filmów warsztatowych: 13.04., sobota, godz. 15.00, strych WiMBP, wstęp wolny