Fot.
Dariusz Gackowski

Co słychać w Konkursie Filmów dla Dzieci?

2021.04.13

Kiedy wybieramy filmy dla dzieci, szukamy animacji dobrze zrealizowanych, bo wierzymy, że w ten sposób możemy wpływać na ich poczucie estetyki. Staramy się także wyłapywać filmy mądre, ale nieprzesadnie moralizatorskie. Chcemy pozostawiać dzieciakom pole do ich własnej interpretacji i przemyśleń.

Filmy w konkursie dla dzieci podzieliliśmy na trzy grupy wiekowe, ale to tylko sugestia z naszej strony. Jesteśmy przekonani, że animacje z każdego z tych konkursów spodobają się niejednemu dorosłemu.

Postaraliśmy się, aby było z czego się pośmiać ale nie boimy się tematów trudnych. Wręcz przeciwnie, wierzymy, że mierzenie się z niełatwymi sytuacjami z rodzicem u boku może być ważnym i rozwijającym doświadczeniem. Aby ułatwić dorosłym rozmowę z dziećmi o filmach, przygotowaliśmy mocny pakiet opracowań wszystkich animacji z tych konkursów. W pliku do pobrania znajdziecie omówienie filmu oraz proste i przyjemne zadania, które możecie wykonać z dziećmi. Materiały znajdziecie na końcu treści poszczególnych wydarzeń.

Gorąco zachęcamy Was do głosowania. Każdy widz może oddać jeden głos na wybrany przez siebie film. Animacja, która zbierze najwięcej głosów otrzyma tytuł Najlepszego Filmu dla Dzieci Animocje 2021.

Autorką opracowań jest Agnieszka Karnowska.