Fot.

Constellation Shorts Adventure vol. 1

Kategorie

Filmy krótkometrażowe
Dla dorosłych
Wydarzenia specjalne
20.08
-
/
2020
20.00

Kurator:

Odkrywamy nową, filmową galaktykę! Z przyjemnością ogłaszamy, że powstała Film Festivals Constellation, międzynarodowa sieć współpracy festiwali filmowych!

ANIMOCJE / Lubelski Festiwal FilmowyFestiwal Filmowy Opolskie Lamy / Przeźrocza Festiwal Filmowy / StopTrik Festival łączą siły, by zapewnić Wam wyjątkowe doświadczenie filmowe. Pięć unikalnych programów stworzy galaktykę nurtów, stylów i form, będącą wyjątkową okazją do czerpania z bogactwa różnorodnych podejść do kina. Zapraszamy do wyjątkowej podróży, w trakcie której spotka Was niejedno zaskoczenie.

Już 20 sierpnia zabieramy Was w pierwszą wspólną, filmową podróż. Zaginamy czasoprzestrzeń i w tym samym czasie będziemy w kilku miejscach jednocześnie, podczas  Constellation Shorts Adventure vol. 1 prezentując znakomite europejskie filmy krótkometrażowe docenione przez widzów i Jury na naszych festiwalach. Wybrana przez nas konstelacja filmów to pełna energii mieszanka gatunków i stylów nagradzanego kina festiwalowego. 


 20.08.2020 CZWARTEK godz. 20:00

Miejsca pokazów:

  • Opole, Mały Rynek  - FF Opolskie Lamy
  • Maribor, Maribor, Infopeka - MFF StopTrik 
  • Bydgoszcz, klub Mózg - MFFA Animocje, FF Przeźrocza
  • Lublin – Sala Kinowa Centrum Kultury w Lublinie -  Lubelski Festiwal Filmowy


PROGRAM:

Marcel, reż. Marcin Mikulski (Polska) 26’ - fabuła

Marcel to człowiek, na którego nikt nie zwraca uwagi. Kontroler w autobusie nie sprawdza mu biletów, szef w pracy zapomina o nim, rozdzielając zadania, a zakochani namiętnie całują się przy nim w windzie. Wiedzie błogie życie pozbawione obowiązków. Jego idealny świat rozpada się jak domek z kart, gdy pewnego ranka ratuje sąsiadkę przed samobójczym skokiem z dachu. Lawina nieprzewidzianych zdarzeń popchnie Marcela do rozważenia nawet najbardziej bezwzględnych rozwiązań.


Farewell, reż. Leon Vidmar (Słowenia) 6’ - animacja

Lovro jest zmęczony i smutny. Napełnia wannę wodą, przygląda się kapiącym kroplom. Gdy jedna z nich opada na powierzchnię wody, Lovro wspomina dzień, gdy wybrał się z dziadkiem na ryby. Wspomnienia i rzeczywistość zlewają się w jedność.


Sen Leocadii, reż. Krzysztof Nowicki (Polska) 18’ - dokument

Leocadia prowadzi sklep z płytami winylowymi w samym centrum Barcelony. Zabawia klientów rozmową, opowiada historię swojej rodziny i samego sklepu, który wkrótce zostanie zamknięty po przeszło stu latach funkcjonowania. Tylko pozornie sprawia wrażenie pogodzonej z tym faktem. Leocadia odchodzi i jej starodawny świat gramofonowych płyt, operowych arii i nikomu niepotrzebnych porcelanowych figurek odchodzi razem z nią.  


25/25, reż. Aga Jarząb, Maciek Bączyk (Polska) 4’ - animacja

Odwołując się do tradycji numerowania kolejnych grafik z oryginalnej matrycy, tytuł jednocześnie wskazuje na sekwencję 25 faz ruchu, przygotowaną z myślą o abstrakcyjnej animacji. Składające się z ogromnej ilości mikro-akcji rysunki różnią od innych się drobnymi detalami. Ścieżka dźwiękowa łączy field-recording z muzyką elektroniczną.


Best Game Ever, reż. Kristóf Deák (Węgry) 20' - fabuła

Pracownicy centrum monitoringu dowiadują się, że niedługo może ich zastąpić sztuczna inteligencja. Rozpoczynają więc zaskakującą walkę z systemem. Film laureata Oscara Kristófa Deáka.

Regulamin wydarzenia.