Fot.

Konkurs filmów dla dzieci 10+

Kategorie

Filmy krótkometrażowe
Dla dzieci
Pokazy konkursowe
25.10
-
/
2020
13.45

Kurator:

Fale Eteru / Ether Waves, Agata Perszutów, Polska / Poland, 2019, 5’55’’

Film o ojcu, który posiada niecodzienną pasję, jaką jest krótkofalarstwo. W świecie zapomnianego rzemiosła radiotelegrafii zatraca się całkowicie, aby dosięgać sygnałów z całego świata.

Eaten, Mohsen Rezapour, Iran, 2019, 7’20’’

Na tajemniczej, nieznanej planecie, zjedzone zostaje przypominające królika stworzenie. To jednak nie koniec historii.


Island, Mengqian Chen, Francja / France, 2019, 8’28’’

Na bezludnej wyspie mieszka okropnie samotny cyklop. Pewnej letniej nocy znajduje jajo, z którego wykluwa się ptak.


Matches, Géza M. Tóth, Węgry / Hungary, 2019, 11’25’’

Podczas zabawy kolorowymi patyczkami, mały chłopiec opowiada o swoich marzeniach, obawach i nadziei. Patyczki wprowadzają jego wizje w życie. Na podstawie rozmowy z 7-letnim L.S.


Têtard / Tadpole, Jean-Claude Rozec, Francja / France 2019, 13’40’’

Byłem mały, ale bardzo dobrze to pamiętam. Mama i tata niczego nie podejrzewali, ale ja wiedziałem od razu. To coś w kołysce nie było moim bratem. To byłaś ty! Prawda, kijanko?


Przygody Smoko-Orło-Dino-Wampira / Adventures of the Dragon-Eagle-Dino-Vampire, Wojtek Wawszczyk, Polska / Poland, 2019, 2’53’’

Absurdalna opowieść o dziwnym stworze, który jest częściowo smokiem, orłem, dinozaurem i wampirem, i zmaga się z wyśmiewającymi się z niego ludźmi o głupich mózgach. 


O Peculiar Crime do Estranho Sr Jacinto / The Peculiar Crime of Oddball Mr Jay, Bruno Caetano, Portugalia / Portugal, 2019, 10’50’’

W mieście, w którym przyroda jest zakazana, drobne przestępstwo prostego człowieka powoduje ciąg nieprzewidzianych konsekwencji.


Le poisson fidèle / The Faithful Fish, Atelier Collectif (koordynacja / coordination: William Henne), Belgia / Belgium, 2019, 7’40’’

Co zrobić z niejadalną rybą, która nieustannie pozwala się wyławiać?  Trójka dzieci, John, Alice i Sally, podczas wakacji w Maine, wciąż wyrzuca ją z powrotem do wody.


Mimi, Lisa Fukaya, Dania / Denmark, 2018, 4’17’’

Mimi obawia się, że różni się od innych dziewczyn i czuje się nieswojo wśród tych, którzy różnią się od niej. Z tego powodu zaczyn naśladować koleżanki. 


Skříňostroj doktora Steina / The Incredible Wardrobegadget of Dr. Stein, Gabriela Plačková, Czechy / Czech Republic, 2019, 14’56’’

Kiedy umiera najlepszy przyjaciel profesora Steina, smutny nauczyciel gotów jest uczynić wszystko, aby odzyskać swego psa. Buduje maszynę, która przywraca martwych do życia.


Pool, Islena Neira & Benoît Michelet, Francja / France, 2019, 4’40’

Mała dziewczynka natrafia na wielki basen pełen ogromnych stworzeń. Mimo strachu, postanawia zanurkować i popływać.