Fot.

Konkurs filmów dla dzieci 3+

Kategorie

Dla dzieci
Filmy krótkometrażowe
Pokazy konkursowe
25.10
-
/
2020
10.00

Kurator:

Odeyalko / Blanket, Marina Moshkova, Rosja / Russia, 2020, 5’36’’

Hen, hen na północy mieszka bardzo bardzo gburowaty niedźwiedź polarny. Pewnego dnia przychodzi do niego niespodziewany gość…


Splyushka, Ruslan Sinkevich, Rosja / Russia 2018, 3’23’’

Mała sowa-śpioszka bardzo chce zasnąć w ciągu dnia, ale nie może przez głośnych sąsiadów.


Dobroe serdtse / Good Heart, Evgeniya Jirkova, Rosja / Russia, 2018, 5’12’’

W pewnej puszczy mieszka pewna prymitywna rodzina. Mama pragnie tylko, aby wszyscy byli najedzeni i zdrowi. Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia - jej syn przynosi do domu szczeniaka. 


Na lanýže! / Truffles, Katerina Karhankova & Alexandra Majova, Czechy / Czech Republic, 2019, 7’

Misie chcą ugotować coś, czego jeszcze nigdy nie jadły. W książce kucharskiej znajdują przepis na trufle, rzadko spotykane grzyby, o rzekomo nieopisanym smaku. 


C'est moi le plus fort / I’m the Strongest, Anais Sorrentino & Arnaud Demuynck, Francja, Belgia / France / Belgium, 2018, 5’51’’

Pan Wilk właśnie zjadł wykwintny obiad. Najedzony,  idzie na spacer po lesie, tylko po to, aby wszyscy mogli się przekonać, że naprawdę jest najsilniejszym zwierzęciem w okolicy! 


Słońce i woda / Sunshine and Water, Wojtek Wawszczyk, Polska / Poland, 2019, 1’24’’

Muzyczny film animowany o zerowym budżecie. Film i aranżacja muzyczna powstały na podstawie improwizowanej piosenki o słońcu i wodzie, zaśpiewanej przez Gucia - pięcioletniego syna reżysera.


Little Grey Wolfy. Summer Party, Natalia Malykhina, Norwegia / Norway, 2019, 6’33’’

Pewien wilczek ma prawdziwych przyjaciół, którzy pomagają mu spełnić marzenia, myślą o nim i, używając wyobraźni, dają mu to, co najlepsze.


Tri kota / Kid-E-Cats, Dmitry Vysotsky, Rosja / Russia, 2019,5’10’’ 

Trzy małe kotki, Cookie, Pudding i ich siostrzyczka Candy, tak jak inne dzieci, lubią się bawić i badać otaczający je świat.

Cycle, Sophie Olga de Jong & Sytske Kok, Holandia / Netherlands, 2018, 2’15’’

Krótka, okrągła opowieść o dziewczynce, którą dziadek uczy jazdy na rowerze, a ona przy okazji odkrywa, że prawdziwa przygoda rozpoczyna się na końcu drogi.


Baba Yaga y Malyshka / The Witch & the Baby, Evgenia Golubeva, Rosja / Russia, 2020, 4’45’’

Starzejąca się czarownica potrzebuje małego dziecka do czarów, które przywrócą jej młodość. Jednak gdy przynosi do domu malutką księżniczkę, nic nie idzie zgodnie z planem.

Krecia robota / The mole and the gardener, Magdalena Pilecka, Polska / Poland, 2019, 2’35’’

Teledysk dla dzieci, którego bohaterem jest pracowity Kret. Opowiada o tym, jak różne mogą być punkty widzenia i jak wiele od nich zależy...