Fot.

Małe Animocje: „Chłopiec w skorupce” i inne filmy krótkie

Kategorie

Dla dzieci
Filmy krótkometrażowe
15.12
-
/
2020
12.00

Kurator:

Czy to źle, że każdy z nas jest inny? A może te różnice są naszą największą siłą? W zestawie krótkich metraży, dzieci spotkają wyjątkowych bohaterów m.in. Kieszonkowego Człowieczka, Jelonka i Odda.

W trzeciej części swoich przygód powróci mały ptaszek, który tym razem nie zazna spokoju, gdyż życie uprzykrzać mu będzie gąsienica. Najmłodsi widzowie poznają historię zagubionego listu oraz irlandzkie zwyczaje świąteczne, spotkają także baśniową Panią Noc i wyruszą w niespodziewaną podróż przez świat z pechowym Sabaku, który szuka przyjaciela.

 

Chłopiec w skorupce / Odd er et egg, reż. Kristin Ulseth, Norwegia 2016, 12 min

Gdy inni wygłupiają się na przerwie, chorowity Odd jest coraz bardziej przybity z powodu tego, że wszyscy muszą obchodzić się z nim jak z jajkiem. Sytuacja się zmieni,gdy pozna nową koleżankę – równie odstającą od reszty, przebraną za wielką pszczołę, Gunn. Urocza historia o dorastaniu, konfrontacji z lękami i rezygnacji z uprzedzeń.

 

Dziewczynka i noc / La petite fille et la nuit, reż. Madina Iskhakova, Francja 2015, 8 min

Animacja oddająca nastrój tradycyjnych legend i baśni. Pastereczka opiekuje się trzema bawołami. Pewnego dnia w szuwarach odnajduje kołyskę z małym chłopczykiem. Za każdym razem, gdy jej przybrany braciszek zasypia, budzi się piękny ptak.Świergot ptaszka podoba się samolubnej Pani Noc, przed którą w domach kryją się wszyscy mieszkańcy.

 

Hej Jelonku! / Hey Deer, reż. Örs Bárczy, Węgry 2015,  7 min

Jelonek lubi swoje codzienne rytuały – każdego dnia odśnieża okolice domku i po ciężkiej pracy siada w bujanym fotelu, popijając gorące kakao. Jak to się dzieje, że następnego dnia wszystko znów jest w nieładzie? Czy to lawina,śnieżyca? A może, gdy tylko Jelonek wystawi nos za próg własnego domku, czeka go nie lada odkrycie?

 

Kieszonkowy człowieczek / Le Petit Bonhomme de poche, reż. Ana Chubinidze, Francja 2016, 8 min

Kieszonkowy człowieczek mieszka w kuferku pośrodku ruchliwego chodnika. Obrazek ze znaczka,taboret ze śrubki i trąbka ze słomki – czego to w kuferku nie ma! Niestety, co rusz na domek ktoś nadeptuje! Kto jest sprawcą całego harmidru? Wycinankowa animacja uczy, że pozory mylą i czasem nie zdajemy sobie sprawy z kłopotów przysparzanych innym.

 

Mały ptaszek i gąsienica / Der kleine Vogel und die Raupe, reż. Lena von Döhren, Szwajcaria 2017, 4 min

To już trzecia część przygód małego ptaszka. Gdy bohater pielęgnuje gałązkę, pojawia się przesłodki szkodnik – mała gąsienica łasa na soczyste listki. Rywalizacji z rosnącym apetytem przygląda się rudy lis. Zabawna przygoda, w której niechęć zamienia się w przyjaźń, a pomoc przychodzi z najbardziej nieoczekiwanej strony.

 

Sabaku, reż. Marliesvan der Wel, Holandia 2016, 3 min

Oj,Sabaku, kto cię zrozumie? Niełatwo być ptaszkiem, który ryczy jak zwierz!Zabawna, króciutka animacja – zwariowana, błyskawiczna, pełna slapstickowego humoru podróż dookoła świata i opowieść o przyjaźni, która może czaić się tuż za rogiem.

 

Zagubiony list/ The Lost Letter, reż. Kealan O'Rourke,Irlandia 2016, 8 min

Dzieci w Irlandii w szczególny sposób wysyłają listy do Świętego Mikołaja. Wedle zwyczaju list wrzuca się do paleniska w kominku, w ten sposób życzenia lecą na biegun północny. Mały Henry udekorował dom lampkami, by Mikołaj odnalazł drogę, jego list czeka w kopercie. Jednak nie wszyscy wyczekują Świąt tak jak Henry. Chłopiec musi coś z tym zrobić!

Bilety do nabycia w kasie MCK i na bilety24.pl (klik).