Fot.

Małe Animocje: THE BEST OF O!PLA 2020 - „TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!”

Kategorie

Dla dzieci
Filmy krótkometrażowe
Najnowsze polskie filmy animowane skierowane do dzieci w wieku 6+.

Wszystkie tytuły brały udział w 8. Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!PLA. Wśród nich znalazły się filmy wyróżnione przez „największe Jury na świecie” – młodą ogólnopolską publiczność (3945 młodych Jurorów!); częściowo w tradycyjnym głosowaniu, a częściowo w głosowaniu online (w trakcie kwarantanny COVID-19).

GALAXI TAXI: SOK Z AKUMULATORA (2019, 13:00), Jan Steliżuk | FUMI Studio

Trójka ponad miarę kłótliwych wspólników w zdezelowanej taksówce przemierza nieustannie wszechświat w poszukiwaniu potencjalnych pasażerów, zaś gdy już tych pasażerów znajdzie, lot z nimi przeistacza się zawsze w serię piramidalnych, wręcz absurdalnych perypetii… Srebrny To­bołek Koziołka Matołka O!PLA 2020.

LATAJĄCY MIŚ I STRAŻNICY LEGEND: „BIAŁA DAMA” / „PANI Z ZAMKO­WEJ WIEŻY” (2019, 2x11:00), Waldek Mordarski | Badi Badi

Serial opowiada o przygodach trójki śmiałków – Gucia i Malwiny oraz Latającego Misia, którzy wyruszają w niebezpieczną podróż na ratunek Legendarnym Stworom ściganym przez Cybera – wyjątkowo złośliwy wirus komputerowy. Jedna z eskapad prowadzi do zamku Hohenzollern w Niem­czech, który zamieszkuje Biała Dama – duch nieszczęśliwie zakochanej ko­biety. Nasi bohaterowi w sprytny sposób ratują ją przed Cyberem, jed­nocześnie znajdując dla niej ukochanego.Złoty Tobołek Koziołka Matołka O!PLA 2020.

Dwa odcinki serialu LATAJĄCY MIŚ I STRAŻNICY LEGEND:„BIAŁA DAMA” oraz „PANI Z ZAMKOWEJ WIEŻY” stanowią spójną całość i trakto­wane były podczas głosowania jako jeden film.

PRZYJACIEL WAMPIRA (2018, 05:54), Justyna Michałowska | PJATK WAR­SZAWA

Jest to krótka opowieść o ślepej przyjaźni. Bohaterem historii jest Wampir. Pewnego dnia znajduje pchłę. Zaczyna ją karmić, mierzyć jej wzrost i trak­tować jak najlepszego przyjaciela. Ale z czasem jego poświęcenie odwraca się przeciwko niemu. Wyróżnienie O!PLA za IV Miejsce.

HE (2019, 06:44), Katarzyna Radecka | UAP POZNAŃ

Tajemnicza postać troskliwie zbiera pęknięte balony w wesołym mia­steczku. Kaikohi, bo tak ma na imię główny bohater, wraca do domu, aby w swojej pracowni tchnąć w zniszczone balony nowe życie. Nie zdaje so­bie jednak sprawy, że kreując gumowe istoty naraża się na niebezpieczeń­stwo. Brązowy Tobołek Koziołka Matołka O!PLA 2020.

WTOREK W PONIEDZIAŁEK (2018, 22:30), Natalia Dziedzic | Studio Daniel Produkcja Filmowa/FUMI Studio

Brat, siostra i ich magiczny kot wyruszają odzyskać poniedziałek, który zniknął z kalendarza. Specjalne Wyróżnienie O!PLA2020.

* Bilety dostępne wyłącznie w kasie MCK. Rezerwacji można dokonać mailowo (rezerwacje@mck-bydgoszcz.pl) lub telefonicznie (52 325 55 55). Z uwagi na obowiązujące przepisy sanitarne dostępne są tylko wyznaczone miejsca w kinie, plan sali dostępny jest tutaj.