Fot.

Roz-gry-wka – spotkanie z dawnymi grami wideo

Kategorie

Dla dorosłych
Dla dzieci
Panele
Spotkania
24.04
-
/
2021
11.00
bezpłatne
Kup bilet

Kurator:

Super Mario Bros, Tetris, Contra… Jeśli te nazwy coś wam mówią, to zapraszamy was na nostalgiczne spotkanie z dawnymi grami wideo. Jeśli nie – to tym bardziej.

Posłuchajcie o nowym trendzie wśród graczy - powrotach do przeszłości. A może to też wyprawa w przyszłość gier, bo przecież coraz więcej nowych tytułów inspiruje się grami sprzed lat?  O starych grach i grach w stylu retro będą rozmawiać Piotr Pieńkowski (dawny redaktor naczelny kultowego pisma „Świat Gier Komputerowych”) i Konrad Baśkiewicz (założyciel Muzeum Konsol i Gier Wideo w Bydgoszczy), a rozmowę poprowadzi Paweł Schreiber (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego).

Materiał prezentujący Muzeum Konsol i Gier Wideo możecie obejrzeć na kultureo.pl.


Konrad Baśkiewicz

Założyciel Muzeum Konsol i Gier Wideo Prehistoria.pl. Współorganizator i prelegent na licznych wystawach organizowanych przez Prehistoria.pl, podczas których kultywuje wiedzę o konsolach i grach wideo. Kolekcjoner, pasjonat konsol i zapalony gracz. W Muzeum zgromadził ponda 500 eksponatów, z których najstarsze mają już 50 lat.


Piotr Pieńkowski

wieloletni redaktor naczelny jednego z najstarszych i najdłużej wydawanych czasopism o grach w Polsce – „Świata Gier Komputerowych”, a także portalu– „Gamelog”. Stworzył, zarządzał i/lub wydawał również magazyny m.in: „Top Games”, „SFera”, „Cybermycha”, „Bajtuś”. W 2014 roku ukazała się zaprojektowana przez Piotra gra planszowa pt. „Atak Zombie”. Aktualnie jest wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie wykłada badanie i projektowanie gier (Gamedec) oraz dziennikarstwo.

Paweł Schreiber

adiunkt w Katedrze Filologii Angielskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, specjalista w zakresie współczesnego dramatu brytyjskiego. Krytyk teatralny („Teatr", „Didaskalia"). Współtwórca bloga jawnesny.pl, zajmującego się problematyką gier wideo i ich związków z pozostałymi gałęziami kultury. Współautor programu specjalizacji GAMEDEC-badanie i projektowanie gier na UKW. O grach pisywał m.in. w „Przekroju", „Didaskaliach", „Chimerze" i „Dzienniku Gazecie Prawnej", obecnie recenzent miesięcznika "Pixel".

UWAGA!

Każdy, kto w czasie festiwalu, czyli między 18 a 24 kwietnia 2021, założy nowe konto na www.shop.pixel-magazine.com, otrzyma gratis najnowszy numer magazynu Pixel, 68 (4/2021).