Fot.

13. Animocje. Finiszujemy! [20 kwietnia]

2024.04.20

13. Animocje. Finiszujemy! [20 kwietnia]

Wszystko co dobre (i smaczne) szybko się kończy, ale nie ma co rozpaczać, lepiej korzystać z ostatnich wydarzeń tegorocznych Animocji.

Dzisiaj możecie liczyć na różnorodne dania.

Wystartujemy masterclassem z genialnym Billem Plymptonem, który da nam wskazówki jak przeżyć w świecie niezależnej animacji, uczestników czeka nie lada gratka, otóż otrzymają niepowtarzalny, darmowy szkic od samego mistrza.

Po emocjach związanych ze spotkaniem z Billem :) chwila wytchnienia i o godzinie 17.00 widzimy się w Music Cafe Szpulka na spotkaniu z Hanną Margolis. Autorka opowie o swojej nowej książce, a rozmowę poprowadzi znana animocjowej publiczności wspaniała Ewa Ciszewska.

Po zatopieniu się w meandrach literatury filmowej czas na ogłoszenie wyników - Barbary 2024 zostaną wręczone o godz. 19.30, a tuż po krótkiej celebracji laureatów zaprosimy na pokaz filmu Slide w reżyserii naszego wspaniałego gościa Billa Plymptona. Pokaz będzie dostępny z napisami dla osób głuchych.

Last but not least o 21.00 z minutami w Szpuli rozpoczniemy Afterparty z bogatym składem artystów (Krzysztof "Freeze" Ostrowski, LU i dj Paulo), którym będą towarzyszyły wizualizacje na żywo przygotowane przez Mikołaja Pilchowskiego (Rototor).
Będzie się działo, do samego rana!

20.04.,SOBOTA

Kino Orzeł

14.00, wstęp wolny, zapisy: weronika.placzek@mck-bydgoszcz.pl

język angielski

Jak przeżyć w świecie niezależnej animacji, masterclass z Billem Plymptonem, ok 90’

Music Cafe Szpulka, MCK

17.00, wstęp wolny

“Niewidzialną Ręką. Filmy animowane kobiet w (męskich) strukturach animacji w Polsce”, spotkanie z Hanną Margolis, autorką książki, ok 90’

Kino Orzeł

19.30, bilety 12 zł

język oryginalny, napisy polskie, polskie dla osób głuchych

Ogłoszenie wyników - Barbary 2024, ok. 30’ i film zamknięcia

Slide, Bill Plympton, USA, 2023,  79’

Music Cafe Szpulka, MCK

21.00, wstęp wolny

Afterparty

  • LU
  • Krzysztof “Freeze” Ostrowski - muzyka + Mikołaj Pilchowski (Rototor) - wizualizacje
  • dj Paulo