Fot.

13. Animocje wystartowały! Czego zasmakujecie w 1 dzień festiwalu? [14.04.2024]

2024.04.13

13. Animocje wystartowały! Czego zasmakujecie w 1 dzień festiwalu? [14.04.2024]

Trzymając się jedzeniowej nomenklatury można uznać, że 1 dzień festiwalu to dość smakowity i różnorodny starter, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy uroczą i zabawną historię o dzieciństwie, bez nadmiernego sentymentalizmu za to z mnóstwem przygód, której bohaterką będzie dziewczynka o imieniu Linda. Zapraszamy w samo południe do sali Kina Orzeł, w której swoje miejsce już zajęła nasza maskotka Barbara.

12.00, Kino Orzeł

język: polski lektor na żywo, 7+

Małe Animocje: Kurczak dla Lindy!, Chiara Malta, Sébastien Laudenbach, Francja, Włochy, 2023,  73’

Chwila oddechu i ruszamy z krótkimi metrażami nominowanymi do Oskara w 2024. W tym zestawie zaserwujemy kilka najlepszych animacji tego roku, wykonane różnymi technikami oraz poruszające różne, dość aktualne tematyki.

15.30, Kino Orzeł

język: oryginalny, napisy: polskie, 12+

Filmy krótkometrażowe nominowane do Oscara 2024: Animacje, 61’

Po seansie nominowanych do Oskara animacji przenosimy się na spotkanie do Music Cafe Szpulka. Zgodnie z wieloletnią tradycją, którą uwielbiamy pielęgnować wręczymy jako jedyny festiwal w Polsce - Nagrodę za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu. Laureatem tegorocznej nagrody zostanie Bartosz Wierzbięta, którego tłumaczenia znanych filmów animowanych rozśmieszają każde pokolenie Polaków. Spotkanie będzie darmowe i prowadzone w języku polskim.

17.00, Music Cafe Szpulka

język: polski

Spotkanie z Bartoszem Wierzbiętą, laureatem Nagrody za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu

To jeszcze nie koniec śmiechu i świetnej zabawy na dzisiaj. O 19.00 wracamy do sali Kina Orzeł na kolejną dawkę animacji, tym razem w ciekawej i oryginalnej oprawie improwizacyjnej. Na scenie zaprezentują się 2 składy doświadczonych improwizatorów_ek: Grupa SzaFoFe i Ostatnia Łąka. Zaimprowizują szereg scen inspirowanych cytatami z animacji, które miał okazję dubbingować laureat naszej Nagrody - Bartosz Wierzbięta.

19.00, Kino Orzeł

język: polski

Słowa, animacja, improwizacja - spektakl live, ok 70’

Tym, którzy zdążyli się zapisać na warsztaty z Pauliną Wyrt i Robertem Kuźniewskim przypominamy, że dzisiaj drugi dzień twórczej pracy z kołem, kwadratem i kolorem podczas warsztatów z animacji wycinankowej.

13-14.04., MCK, Salonik Secesyjny, pok. 75, II piętro

13.04., sobota, godz. 10.00-14.00

14.04., niedziela, godz. 10.00-14.00

Planeta Paper One: Twórcze Zabawy z Kołem, Kartonem, Kwadratem i Kolorem, warsztaty animacji wycinankowej, 8+

Warto nas odwiedzić, poza tak ciekawymi punktami programu jak powyżej, w kasie MCK będzie można zakupić festiwalowe gadżety, sfotografować się z bohaterami tegorocznego spotu Animocji, a także pogadać z animatorami_kami, fanami_kami animacji i tymi, którzy tworzą ten wyjątkowy festiwal.

Do smacznego zobaczenia!