Fot.

Grudzień z animacją

2019.11.26

W grudniu mamy dla Was aż trzy animowane propozycje.

W cyklu "Animocje prezentują" zapraszamy na krótkometrażowy film "Ostatnie Kino", rodzinną opowieść o Jerzym, operatorze ostatniego kina oświatowego w Polsce. Film jest animowanym dokumentem (animadoc), wykonanym za pomocą kamery cyfrowej i analogowej oraz typowych narzędzi plastycznych.

W grudniu mamy dla dzieci aż dwie propozycje. 6 grudnia o godz. 17.00, "Małe Animocje na Mikołajki" propozycja dla maluchów (4+) - "Basia 3" (klik) - bohaterka każdego przedszkolaka. W 4 najnowszych odcinkach dowiemy się m.in. jak Basia radzi sobie z porządkiem w pokoju oraz oswajaniem emocji takich jak złość, smutek czy zazdrość.

W niedzielnym cyklu "Małe Animocje" (15.12., godz. 12.00) mamy propozycję dla starszych dzieci (6+). Zestaw filmów krótkometrażowych „Chłopiecw skorupce” i inne filmy krótkie (klik) to okazja do spotkania z wyjątkowymi bohaterami m.in. Kieszonkowego Człowieczka, który pokaże dzieciom, że pozory mylą i czasem nie zdajemy sobie sprawy z kłopotów przysparzanych innym. Odda i Gunn, dzięki którym poznamy uroczą historię o dorastaniu, konfrontacji z lękami i rezygnacji z uprzedzeń. Oraz pechowego Sabaku, który szuka przyjaciela.