Fot.
kadr z filmu "Curiosa", reż. Tessa Moult-Milewska

Konkurs Międzynarodowy 2024 - sprawdź co nowego w animowanych szortach?

2024.03.14

Konkurs jest co roku przeglądem najciekawszych, naszym zdaniem, animacji krótkometrażowych powstałych w ostatnich dwóch latach, które zostały do nas zgłoszone. Filmy, które wybieramy, to animacje wyróżniające się formą i treścią, ale nie szukamy niczego konkretnego. Pożądamy tylko emocji. Więc w Konkursie Międzynarodowym mamy całe spektrum filmów - zabawnych, typowych filmów gatunkowych, o poszukiwaniu tożsamości, o relacjach, błyskotliwych obserwacji, ale i abstrakcyjnych, czy też opartych o muzykę lub słowa.

Spośród 24 filmów (+ film wybrany przez publiczność z zestawów Do-grywek), które biorą udział w Konkursie Międzynarodowym Jury wybierze najlepszy film całego konkursu - Grand Prix oraz Najlepszy Film Polski. Dodatkowe nagrody przyzna Jury Zespołu Edukatorów Filmowych, Junior Jury oraz oczywiście Publiczność.

Gorąco zachęcamy Was do głosowania. Każdy widz może oddać jeden głos na wybrany przez siebie film. Animacja, która zbierze najwięcej głosów, otrzyma Nagrodę Publiczności Animocje 2024.